Feeds (8.x-3.0-beta4) - en to jv translation catalogue (77 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Explanation or submission guidelines
jv: Katrangan utāwā petunjuk pengiriman

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Categories
jv: Kategori

en: File
jv: Berkas

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: No log messages available.
jv: Ora ānā pesen log sing disediaknā.

en: Weight
jv: Urutan

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: Pasokan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Blank
jv: Kosong

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: The fully-qualified URL of the feed.
jv: Alamat URL feed sing paling apik.

en: User
jv: Panganggo

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: Created
jv: Digawé

en: Parent item
jv: Item indhukan

en: Active
jv: Aktif

en: Never
jv: Ora tahu

en: Feed description
jv: Katrangan Feed

en: Filter
jv: Saring

en: Log message
jv: Pesen log

en: Items
jv: Item

en: Nodes
jv: Node

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Ignore
jv: Abai

en: Operation
jv: Operasi

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Sources
jv: Sumber

en: @time ago
jv: @time kepungkur

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Topic
jv: Topik

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: Allowed file extensions
jv: Ekstensi file sing diidinaké

en: @type: updated %title.
jv: @type: diubah %title.

en: @type: added %title.
jv: f@type: dirambah %title.

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Book outline
jv: Cengkorongan buku

en: Add feed
jv: Tambah pasokan

en: Filter log messages
jv: Penyaring pesen log

en: You must select something to filter by.
jv: Sampéyan kudu milih salah sijiné kanggo nyaring.

en: New revision
jv: Revisi anyar

en: Feed ID
jv: ID Feed

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Item ID
jv: ID Item

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
jv: Ngundhuh dara sākā URL nggunaknā handler panjalukan HTTP duweke Dupal.

en: Entity ID
jv: ID Entiti
