Feeds (8.x-3.0-rc1) - en to is translation catalogue (89 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Age
is: Aldur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Log
is: Kerfisskrá

en: Explanation or submission guidelines
is: Útskýring eða leiðbeiningar um innsetningu

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Priority
is: Forgangur

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: Overview
is: Yfirlit

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Logs
is: Kerfisskrár

en: Message
is: Skilaboð

en: No log messages available.
is: Engin kerfisskilaboð fáanleg.

en: Weight
is: Vægi

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Book
is: Bók

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Update
is: Uppfæra

en: Blank
is: Tómt

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Updated
is: Uppfært

en: The fully-qualified URL of the feed.
is: Fullformuð slóð á veitu.

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Configure
is: Stilla

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: Parent item
is: Foreldri

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Never
is: Aldrei

en: Your changes have been saved.
is: Breytingarnar þínar hafa verið vistaðar.

en: Filter
is: Sía

en: active
is: virkur

en: Items
is: Hlutir

en: Nodes
is: Nóður

en: Authored by
is: Höfundur

en: Delete all
is: Eyða öllu

en: State
is: Fylki

en: Owner
is: Eigandi

en: View all
is: Skoða alla

en: Ignore
is: Hunsa

en: Basic settings
is: Grunnstillingar

en: Expires
is: Fyrnist

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Sources
is: Uppsprettur

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: @time ago
is: @time síðan

en: Topic
is: Umræðuefni

en: Read only
is: Ritvarið

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Temporary
is: Tímabundið

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
