Feeds (8.x-3.0-rc1) - en to sv translation catalogue (162 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Age
sv: Ålder

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Log
sv: Logg

en: Explanation or submission guidelines
sv: Förklaring eller riktlinjer för inlägg

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Priority
sv: Prioritet

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Categories
sv: Kategorier

en: Overview
sv: Översikt

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Logs
sv: Loggar

en: Message
sv: Meddelande

en: No log messages available.
sv: Inga loggmeddelanden tillgängliga.

en: Weight
sv: Vikt

en: none
sv: ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Book
sv: Bok

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Update
sv: Uppdatera

en: Blank
sv: Tomt

en: Time
sv: Tid

en: View
sv: Visa

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Rename
sv: Byt namn

en: The fully-qualified URL of the feed.
sv: Nyhetsflödets fullständiga URL.

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: User
sv: Användare

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Created
sv: Skapad

en: Node
sv: Nod

en: Parent item
sv: Ovanliggande val

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Never
sv: Aldrig

en: Your changes have been saved.
sv: Dina ändringar har sparats.

en: Feed title
sv: Titel på innehållsflöde

en: Feed description
sv: Beskrivning av nyhetsflöde

en: Filter
sv: Filtrera

en: Log message
sv: Loggmeddelande

en: active
sv: aktiv

en: Items
sv: Poster

en: Nodes
sv: Noder

en: Authored by
sv: Författad av

en: Delete all
sv: Radera allt

en: Feed type
sv: Typ av innehållsflöde

en: State
sv: Läge

en: Desc
sv: Fallande

en: Owner
sv: Ägare

en: Directory
sv: Katalog

en: Timezone handling
sv: Ställ in tidszon

en: View all
sv: Visa alla

en: Ignore
sv: Ignorera

en: Basic settings
sv: Grundläggande inställningar

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Operation
sv: Funktion

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Authoring information
sv: Författarinformation

en: Authored on
sv: Författad

en: Queued
sv: Köad

en: Upload file
sv: Ladda upp fil

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: Feeds
sv: Innehållsflöden

en: Sources
sv: Källor

en: Feed items
sv: Objekt i innehållsflöde

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Source
sv: Källa

en: @time ago
sv: @time sedan

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Replace
sv: Ersätt

en: Topic
sv: Ämne

en: Site default
sv: Webbplatsens standard

en: Entity
sv: Objekt

en: Keep
sv: Spara

en: Changed
sv: Ändrad

en: Failed
sv: Misslyckades

en: %title has been deleted.
sv: %title har tagits bort.

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Allowed file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: Read only
sv: Endast läsa

en: Apply
sv: Applicera

en: Variables
sv: Variabler

en: @type settings
sv: @type inställningar

en: Subscription
sv: Prenumeration

en: Mapping
sv: Mappning

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: @type: updated %title.
sv: @type: uppdaterade %title.

en: @type: added %title.
sv: @type: lade till %title.

en: Title of the feed item.
sv: Titeln på innehållsflödets objekt.

en: Offset
sv: Kompensera

en: Link to file
sv: Länk till fil

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Target
sv: Mål

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Temporary
sv: Temporär

en: Book outline
sv: Bokdisposition

en: Add feed
sv: Lägg till flöde

en: Config
sv: Konfiguration

en: Legend
sv: Teckenförklaring

en: Filter log messages
sv: Filtrera logg efter meddelandetyp

en: You must select something to filter by.
sv: Du måste välja något att filtrera på.

en: New revision
sv: Ny version

en: Feed ID
sv: ID på flödet

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Item ID
sv: Föremålets ID

en: Author name
sv: Författarnamn

en: Unique
sv: Unik

en: Delete items
sv: Radera objekt

en: Filter format
sv: Format för filter

en: Title of the feed.
sv: Titel på innehållsflödet.

en: Allowed roles
sv: Tillåtna roller

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
sv: Laddar ned data från en URL genom att använda Drupals hanterare för HTTP-anrop.

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Unlock
sv: Lås upp

en: Secret
sv: Hemlighet

en: Not scheduled
sv: Ej schemalagd

en: %title has been created.
sv: %title har skapats.

en: %title has been updated.
sv: %title har uppdaterats.

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Authorize
sv: Godkänna

en: Upload directory
sv: Uppladdningskatalog

en: Entity label
sv: Etikett för objekt

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
sv: Flödet från %site verkar inte fungera på grund av felet "%error".

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
sv: Tid när detta flöde köades för uppdatering. 0 om ej köad.

en: Are you sure you want to delete the feed %feed?
sv: Är du säker på att du vill radera flödet %feed?

en: Reference method
sv: Metod för referens

en: With selection
sv: Med urval

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
sv: Förvald tolkare för RSS-, Atom- och RDF-flöden.

en: The actual message of the log entry.
sv: Det faktiska meddelandet för logginlägget.

en: Date when the event occurred.
sv: Datum då händelsen inträffade.
