Feeds (8.x-3.0-rc2) - en to bs translation catalogue (62 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Explanation or submission guidelines
bs: Objašnjenje ili vodiči objave teksta

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Priority
bs: Prioritet

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Categories
bs: Kategorije

en: Overview
bs: Pregled

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Message
bs: Poruka

en: Weight
bs: Težina

en: none
bs: ništa

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Import
bs: Uvezi

en: Book
bs: Knjiga

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Time
bs: Vrijeme

en: View
bs: Pregled

en: User
bs: Korisnik

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: Parent item
bs: Roditeljska stavka

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Page
bs: Strana

en: Log message
bs: Poruka u logu

en: active
bs: aktivan

en: Authored by
bs: Napisao

en: Delete all
bs: Obriši sve

en: Directory
bs: Direktorij

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authoring information
bs: Informacije o autorstvu

en: Authored on
bs: Napisano

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Source
bs: Izvor

en: @time ago
bs: prije @time

en: Topic
bs: Tema

en: @type: deleted %title.
bs: @type: obrisan %title.

en: Read only
bs: Samo čitanje (read only)

en: Apply
bs: Primjeni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: @type: updated %title.
bs: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
bs: @type: dodat %title.

en: Book outline
bs: Zabilješke knjige
