Feeds (8.x-3.0-rc2) - en to gu translation catalogue (65 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Age
gu: ઉંમર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Log
gu: નોંધણી

en: Explanation or submission guidelines
gu: સમજૂતી અથવા રજૂઆત માર્ગદર્શિકા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Priority
gu: અગ્રતા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Blank
gu: ખાલી

en: Time
gu: સમય

en: View
gu: જુઓ

en: GUID
gu: જીયુઆઇડી

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Node
gu: નોડ

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: active
gu: સક્રિય

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Delete all
gu: બધું કાઢી નાખો

en: Ignore
gu: અવગણો

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Sources
gu: સ્ત્રોતો

en: @time ago
gu: @time પહેલા

en: Deleted
gu: કાઢી નાખેલું

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: @type: deleted %title.
gu: @type: કાઢી નાખવામાં આવેલ %title.

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Mapping
gu: મેપિંગ

en: « first
gu: પ્રથમ

en: Target
gu: લક્ષ્યાંક

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Author name
gu: લેખકનું નામ

en: Reference method
gu: સંદર્ભ પદ્ધતિ
