Feeds (8.x-3.0) - en to fi translation catalogue (201 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Age
fi: Ikä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Log
fi: Loki

en: Explanation or submission guidelines
fi: Selitys tai ohjeet

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Logs
fi: Loki

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: Weight
fi: Paino

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Book
fi: Kirja

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Update
fi: Päivitys

en: Blank
fi: Tyhjä

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Feed URL
fi: Syötteen verkko-osoite

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: The fully-qualified URL of the feed.
fi: Syötteen kokonainen osoite.

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: User
fi: Käyttäjä

en: Configure
fi: Määrittele

en: Created
fi: Luotu

en: Parent item
fi: Yläkohta

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Your changes have been saved.
fi: Muutoksesi on tallennettu.

en: Feed title
fi: Syötteen otsikko

en: Feed description
fi: Syötteen kuvaus

en: Filter
fi: Suodatus

en: Log message
fi: Lokimerkintä

en: active
fi: aktiivinen

en: Items
fi: Aiheet

en: Nodes
fi: Solmut

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Delete all
fi: Poista kaikki

en: Feed type
fi: Syötteen tyyppi

en: State
fi: Tila

en: Owner
fi: Omistaja

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Timezone handling
fi: Aikavyöhykkeiden käsittely

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: Ignore
fi: Ohita

en: Targets
fi: Kohteet

en: Basic settings
fi: Perusasetukset

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Authored on
fi: Luotu

en: Queued
fi: Jonossa

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: Token
fi: Muuttuja

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: Sources
fi: Lähteet

en: Feed items
fi: Syötteen kohteet

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Source
fi: Lähde

en: @time ago
fi: @time sitten

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Replace
fi: Korvaa

en: Topic
fi: Aihe

en: Site default
fi: Sivuston oletus

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Keep
fi: Säilytä

en: Changed
fi: Muuttunut

en: %title has been deleted.
fi: %title on poistettu.

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Read only
fi: Vain luku

en: Apply
fi: Käytä

en: Variables
fi: Muuttujat

en: @type settings
fi: @type asetukset

en: Subscription
fi: Tilaaminen

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: @type: updated %title.
fi: @type: päivitettiin %title.

en: @type: added %title.
fi: @type: lisättiin %title.

en: Title of the feed item.
fi: Aiheen otsikko.

en: Link to file
fi: Linkki tiedostoon

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Target
fi: Kohde

en: Bundle
fi: Paketti

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: Book outline
fi: Kirjan hierarkia

en: Add feed
fi: Lisää syöte

en: Config
fi: Asetukset

en: Feed item
fi: Syöteartikkeli

en: Legend
fi: Selite

en: Filter log messages
fi: Suodata lokiviestit

en: You must select something to filter by.
fi: Sinun on valittava suodatusehto.

en: New revision
fi: Uusi versio

en: Feed ID
fi: Syötteen ID

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: As often as possible
fi: Niin usein kuin mahdollista

en: Item ID
fi: Artikkelin ID

en: Last modification date
fi: Viimeisin muokkauspäivämäärä

en: Author email
fi: Kirjoittajan sähköpostiosoite

en: Author name
fi: Kirjoittajan nimi

en: Published date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Change frequency
fi: Vaihtuvuustiheys

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: Delete items
fi: Poista artikkeleita

en: Aggregates RSS/Atom/RDF feeds, imports CSV files and more.
fi: Aggregoi RSS/Atom/RDF syötteitä, lataa CSV tiedostoja järjestelmään ja paljon muutakin.

en: Unique target
fi: Yksilöllinen kohde

en: The character that delimits fields in the CSV file.
fi: CSV tiedoston rajoittimena toimiva merkki.

en: Default delimiter
fi: Oletusrajoitin

en: Default field delimiter.
fi: Kentän oletusrajoitin

en: Item URL (link)
fi: Artikkelin verkko-osoite (linkki)

en: Item GUID
fi: Artikkelin GUID

en: Enclosures
fi: Sulkijat

en: Filter format
fi: Suodatinmuoto

en: Title of the feed.
fi: Syötteen nimi.

en: URL of the feed.
fi: Syötteen verkko-osoite.

en: Description of the feed item.
fi: Syöteartikkelin kuvaus.

en: Name of the feed item's author.
fi: Syöteartikkelin kirjoittajan nimi.

en: Published date as UNIX time GMT of the feed item.
fi: Syöteartikkelin julkaisupäivämäärä joko UNIX aikaleimana tai GTM muodossa.

en: URL of the feed item.
fi: Syöteartikkelin verkko-osoite.

en: Global Unique Identifier of the feed item.
fi: Syöteartikkelin Global Unique Identifier (GUI).

en: An array of categories that have been assigned to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liittyvät kategoriat arraynä.

en: Allowed roles
fi: Sallitut roolit

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
fi: Lataa tietoa URLista käyttäen Drupalin HTTP kutsujen käsittelijää.

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Use PubSubHubbub
fi: Käytä PubSubHubbub'ia

en: Attempt to use a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/PubSubHubbub">PubSubHubbub</a> subscription if available.
fi: Pyri käyttämään <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/PubSubHubbub">PubSubHubbub</a> kirjautumista mikäli mahdollista.

en: Auto detect feeds
fi: Automaattisesti hae syötteitä

en: If the supplied URL does not point to a feed but an HTML document, attempt to extract a feed URL from the document.
fi: Annettu verkko-osoite ei osoita syötteeseen vaan HTML tiedostosta, yritetään purkaa syöte kyseisestä tiedostosta.

en: Feeds directory either cannot be created or is not writable.
fi: Feeds kansiota ei voitu luoda tai siihen ei voitu kirjoittaa.

en: Last modified date as UNIX time GMT of the feed item.
fi: Syöteartikkelin viimeisin muokkauspäivämäärä UNIX aikaleiman muodossa tai GMT muodossa.

en: How frequently the page is likely to change.
fi: Kuinka usein sivu todennäköisesti muuttuu.

en: The priority of this URL relative to other URLs on the site.
fi: Verkko-osoitteen tärkeysaste suhteessa sivuston verkko-osoitteisiin.

en: Not scheduled
fi: Ei ajastettu

en: Item URL
fi: Artikkelin verkko-osoite

en: %title has been created.
fi: %title on luotu.

en: %title has been updated.
fi: %title on päivitetty.

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Administer Feeds
fi: Ylläpidä Feeds

en: Allowed file extensions for upload.
fi: Sallitut ladattavat tiedostopäätteet.

en: No Headers
fi: Ei headereita

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
fi: Valitse tämä jos tuotava CSV tiedosto ei ala header-rivillä. Mikäli valittuna, kartoitettavat lähteet on merkittävä '0','1','2' jne.

en: No headers
fi: Ei headereita

en: Requires cron to be configured.
fi: Vaatii cronin säätämistä.

en: Download a template
fi: Lataa template

en: Select a file from your local system.
fi: Valitse tiedosto paikallisesta tiedostojärjestelmästäsi.

en: Update existing @entities
fi: Olemassaolevien @entities päivitys

en: Do not update existing @entities
fi: Olemassaolevia @entities ei päivitetä

en: Master
fi: Isäntä

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: Upload directory
fi: Tallennushakemisto

en: Entity label
fi: Entiteetin etiketti

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
fi: Syöte kohteesta %title vaikuttaisi olevan rikki johtuen virheestä "%error".

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
fi: Ajankohta jolloin syöte jonoutettiin päivitettäväksi, 0 jos ei jonoutettu.

en: Are you sure you want to delete the feed %feed?
fi: Oletko varma että haluat poistaa syötteen %feed?

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
fi: Oletusjäsennin RSS-, Atom- ja RDF-syötteille.

en: The actual message of the log entry.
fi: Logiviesti.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
fi: Logimerkinnän muuttujat sarjoitetussa muodossa.

en: Date when the event occurred.
fi: Päivämäärä jolloin tapahtuma tapahtui.

en: Replace variables
fi: Korvaa muuttujat

en: The feed ID.
fi: Syötteen ID.
