Feeds extensible parsers (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Value
hi: मान

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Debug
hi: डिबग

en: Context
hi: संदर्भ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hi: एक अद्वितीय मशीन पठनीय नाम अक्षर, संख्या और रेखांकित युक्त.
