Fences - Semantic field markup and classes (3.0.2) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: None
bn: একটিও নয়

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
