Fences - Semantic field markup and classes (3.0.3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Inline
it: In linea

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
