Fences - Semantic field markup and classes (3.0.4) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Inline
pt: Em linha

en: Machine name
pt: Nome de máquina
