Fences - Semantic field markup and classes (3.0.7) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Machine name
hi: मशीन नाम
