Field Formatter Condition (4.0.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Author
it: Autore

en: Field
it: Campo

en: Fields
it: Campi

en: Conditions
it: Condizioni

en: Condition
it: Condizione

en: Leave blank for %anonymous.
it: Lasciare in bianco per %anonymous.

en: Negate
it: Negata

en: About
it: Informazioni

en: Case sensitive
it: Distingui maiuscole/minuscole

en: not set
it: non impostato

en: not
it: non

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
it: Se selezionato, il risultato della condizione verrà invertito in modo che ritorni VERO se vale FALSO, e vice-versa.
