Field Formatter Condition (4.0.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Author
ja: 投稿者

en: Field
ja: フィールド

en: Fields
ja: フィールド

en: Conditions
ja: 条件

en: Condition
ja: コンディション

en: Leave blank for %anonymous.
ja: 投稿者の名前を入力してください。 空欄にすると %anonymous の投稿として扱われます。

en: Negate
ja: 否定

en: About
ja: アバウト

en: Case sensitive
ja: 大文字と小文字の識別

en: not set
ja: セットされていません

en: not
ja: ～でない

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
ja: このオプションを有効にすると、FALSEと評価される場合にTRUEを返すといった具合に、条件の結果が反対になります。
