Field Formatter Condition (4.0.0) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Author
ru: Автор

en: Field
ru: Поле

en: Fields
ru: Поля

en: Conditions
ru: Условия

en: Condition
ru: Условие

en: Leave blank for %anonymous.
ru: Если поле оставить пустым, автором будет %anonymous.

en: Negate
ru: Обратить

en: About
ru: Информация

en: Case sensitive
ru: Учитывать регистр

en: not set
ru: не установлено

en: not
ru: нет

en: All pages except those listed
ru: Все страницы, кроме перечисленных

en: Only the listed pages
ru: Только на перечисленных страницах

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
ru: Если отмечено, результат условия будет обратным, т.е. при результате TRUE, будет возвращён FALSE.
