Field attribute (2.0.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: On
de: An

en: Off
de: Aus

en: Fields
de: Felder

en: Pattern
de: Muster

en: Maxlength
de: Maximallänge

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Autofocus
de: Autofokus

en: The maximum number of characters in the field.
de: Die Anzahl der maximal erlaubten Zeichen in diesem Feld.

en: Class(es)
de: CSS-Klasse(n)

en: Autocomplete: @autocomplete
de: Autovervollständigung: @autocomplete
