Field Attribute (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: On
fr: Activé

en: Off
fr: Désactivé

en: Fields
fr: Champs

en: Pattern
fr: Motif

en: Maxlength
fr: Longueur maximale

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Pattern: @pattern
fr: Motif : @pattern

en: Autofocus
fr: Focus automatique

en: The maximum number of characters in the field.
fr: Le nombre maximum de caractères dans le champ.
