Field Bundle (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Published
oc: Publicat

en: Other
oc: Autre

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: @type: deleted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » - version '%revision' suprimida.

en: Offset
oc: Decalatge

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
oc: S'es escafat la revision de %revision-date de @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » remplaçat per la revision %revision.

en: Revert to earlier revision
oc: Canvia a una revision anteriror

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Date changed
oc: Data de modificacion
