Field Bundle (1.0.0-alpha2) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Birt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Default options
is: Sjálfgildir valmöguleikar

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: Language settings
is: Tungumálastillingar

en: - All -
is: - Allt -

en: Date changed
is: Dags breytt

en: Delete all translations
is: Eyða öllum þýðingum
