Field Bundle (1.0.0-beta1) - en to hr translation catalogue (43 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Created
hr: Stvoreno

en: Page
hr: Stranica

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Published
hr: Objavljeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Desc
hr: Silazno

en: Other
hr: Ostalo

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Apply
hr: Primjeni

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Language settings
hr: Postavke jezika

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hr: Revizija od %revision-date od @type %title je uklonjena.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hr: @type: vraćen %title revizija %revision.

en: Revert to earlier revision
hr: Vraća na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
hr: Ukloni raniju reviziju

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: Asc
hr: Uzlazno
