Field Bundle (1.0.0-beta3) - en to cs translation catalogue (53 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Edit
cs: Upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Page
cs: Stránka

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: Desc
cs: Sestupně

en: Other
cs: Jiné

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Publishing options
cs: Možnosti zveřejnění

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Apply
cs: Použít

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Offset
cs: Posun

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Language settings
cs: Nastavení jazyka

en: - All -
cs: - Vše -

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
cs: Revize příspěvku %title (@type) z %revision-date byla smazána.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: Date changed
cs: Datum změny

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Delete all translations
cs: Smazat všechny překlady

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
cs: Opravdu chcete smazat @entity-type %label?

en: The following @entity-type translations will be deleted:
cs: Následující překlady pro typ entity @entity-type budou smazány:

en: Delete @language translation
cs: Smazat @language překlad

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
cs: Opravdu chcete smazat překlad @language pro @entity-type %label?

en: Set as current revision
cs: Označit jako aktuální revizi
