Field Bundle (1.0.0-beta4) - en to fr translation catalogue (67 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: Published
fr: Publié

en: Revisions
fr: Versions

en: Other
fr: Autre

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Publishing options
fr: Options de publication

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Date created
fr: Date de création

en: Default options
fr: Options par défaut

en: Apply
fr: Appliquer

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: @type: deleted %title revision %revision.
fr: @type : "%title" - version "%revision" supprimée.

en: Offset
fr: Décalage

en: Add @type
fr: Ajouter @type

en: Delete relation
fr: Supprimer la relation

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Config
fr: Configuration

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Language settings
fr: Paramètres de langue

en: - All -
fr: - Tout -

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fr: La version datée du %revision-date du contenu '%title', de type '@type', a été supprimée.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fr: @type : la version %revision de %title a été rétablie.

en: Revert to earlier revision
fr: Rétablir une version antérieure

en: Delete earlier revision
fr: Supprimer une version antérieure

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: Date changed
fr: Date de modification

en: Delete all translations
fr: Supprimer toutes les traductions

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer l'entité @entity-type %label ?

en: Edit relation
fr: Modifier la relation

en: Whether a new revision should be created by default
fr: Si une nouvelle version doit être créée par défaut ou non

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
fr: @type %title a été rétabli(e) à la version du %revision-date.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
fr: Les traductions de @entity-type suivantes vont être supprimées :

en: Delete @language translation
fr: Supprimer la traduction @language

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
fr: Êtes-vous certain de vouloir supprimer la traduction @language de l'entité @entity-type %label ?

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: Revert to earlier revision of a translation
fr: Rétablir une version antérieure d'une traduction

en: @langname revisions for %title
fr: Versions en @langname pour %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la traduction en @language à la version du %revision-date ?

en: Revert content shared among translations
fr: Rétablir le contenu partagé entre les traductions

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
fr: Ce champ a été désactivé par le plugin pour garantir la fonctionnalité attendue.

en: Set as current revision
fr: Définir comme version actuelle
