Field Bundle (1.0.0-beta4) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Group
fa: گروه

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: سجل

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Revision ID
fa: هویت تنقیح

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Other
fa: ساير

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Default options
fa: گزینه‌هایپیشفرض

en: Apply
fa: تایید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title تنقیح %revision حذف شد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fa: تنقیح‌ @type %title در %revision-date حذف شد.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title تدوین %revision برگردانده شد.

en: Revert to earlier revision
fa: اعاده به تنقیح قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف تنقیح قبلی

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Edit URL
fa: تدوین آدرس

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Asc
fa: صعودی
