Field Bundle (1.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (67 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Group
nl: Groep

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Desc
nl: Aflopend

en: Other
nl: Andere

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Publishing options
nl: Publicatie-opties

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Default options
nl: Standaardopties

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: @type: deleted %title revision %revision.
nl: @type: revisie %revision van %title verwijderd.

en: Add @type
nl: @type toevoegen

en: Delete relation
nl: Relatie verwijderen

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Config
nl: Instellen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Language settings
nl: Taalinstellingen

en: - All -
nl: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
nl: Revisie van %revision-date van @type %title is verwijderd.

en: @type: reverted %title revision %revision.
nl: @type: %title teruggezet naar revisie %revision.

en: Revert to earlier revision
nl: Vorige revisie terugzetten

en: Delete earlier revision
nl: Vorige revisie verwijderen

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: Asc
nl: Oplopend

en: Delete all translations
nl: Alle vertalingen verwijderen

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
nl: Weet u zeker dat u @entity-type %label wilt verwijderen?

en: Edit relation
nl: Relatie wijzigen

en: Whether a new revision should be created by default
nl: Of standaard een nieuwe revisie moet worden aangemaakt

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
nl: @type %title is teruggedraaid naar de versie van %revision-date.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
nl: De volgende vertalingen van @entity-type zullen worden verwijderd:

en: Delete @language translation
nl: Vertaling @language verwijderen

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
nl: Weet u zeker dat u de @language vertaling van @entity-type %label wilt verwijderen?

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: Revert to earlier revision of a translation
nl: Terugzetten naar een eerdere revisie van een vertaling

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen
