Field Bundle (1.0.0) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Group
ro: Grup

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Desc
ro: Descendent

en: Other
ro: Altele

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Date created
ro: Dată creată

en: Default options
ro: Opţiuni implicite

en: Apply
ro: Aplică

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
ro: @type: pentru %title revizia %revision a fost ştearsă.

en: Offset
ro: Decalaj

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Delete relation
ro: Ștergeți legătura

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Config
ro: Configurație

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: - All -
ro: - Toate -

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ro: Revizia din %revision-date a @type %title a fost ştearsă.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ro: @type: readus la reviyia %revision a %title.

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Şterge versiune anterioară

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Asc
ro: Ascendent

en: Delete all translations
ro: Șterge toate traducerile

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți @entity-type %label?

en: Edit relation
ro: Editați legătura

en: Whether a new revision should be created by default
ro: Dacă o revizie nouă trebuie să fie creată în mod implicit

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ro: @type %title a revenit la revizia din %revision-date.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
ro: Următoarele traduceri @entity-type vor fi șterse:

en: Delete @language translation
ro: Ștergeți traducerea pentru limba @language

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți traducerea în @language pentru @entity-type %label?

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: Revert to earlier revision of a translation
ro: Reveniți la versiunea anterioară a unei traduceri

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: Link to Group content
ro: Legătura cu conținutul grupului

en: View relation
ro: Vezi legătura

en: Link to edit Group content
ro: Link pentru a edita conținutul grupului

en: Link to delete Group content
ro: Legătură pentru a șterge conținutul grupului

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă
