Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
