Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Remove
oc: Levar

en: Edit
oc: Modificar

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Node
oc: Nosèl

en: All
oc: Tot

en: Delta
oc: Dèlta

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
