Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Remove
fi: Poista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: All
fi: Kaikki

en: Embedded
fi: Sisällytetty

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
fi: Delta sallii sinun valita, mitä kenttää käytetään avaimena moniarvoisessa kentässä. Valitse "1" käyttääksesi ensimmäistä arvoa, "2" käyttääksesi toista arvoa jne. Jos valitset "Kaikki", jokainen kentäön arvoista luo uuden rivin mistä saattaa seurata duplikaatteja.

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Field collection
fi: Kenttäkokoelma

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: No field collections have been defined yet. To do so attach a field collection field to any entity.
fi: Kenttäkokoelmia ei ole määritetty. Luo uusi kenttäkokoelma liittämällä kenttäkokoelmakenttä johonkin entiteettiin.

en: The field collection module provides a field, to which any number of fields can be attached. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
fi: Kenttäkokoelmat tarjoaa kentän johon mikä tahansa määrä kenttiä voidaan liittää. Lisätietoa kentistä saat <a href="@field-help">Field moduulin ohjesivulta</a>.

en: Administer field collections
fi: Ylläpidä kenttäkokoelmia

en: Create and delete fields on field collections.
fi: Luo ja poista kenttäkokoelmien kenttiä.

en: Field collections
fi: Kenttäkokoelmat

en: Provides a field collection field, to which any number of fields can be attached.
fi: Tarjoaa kenttäkokoelmakentän johon mikä tahansa määrä kenttiä voidaan liittää.

en: Relate each @entity using @field.
fi: Liitä entiteettiin @entity käyttäen kenttää @field.
