Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Remove
th: เอาออก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: All
th: ทั้งหมด

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้
