Field Color (1.0.0) - en to jv translation catalogue (7 entries)

en: Disabled
jv: Mati

en: type
jv: tipe

en: Locale
jv: Lokal

en: Color
jv: Kelir

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.
