Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Size
ar: الحجم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: Fields
ar: الحقول

en: Color
ar: اللون

en: About
ar: حول

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.
