Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (11 entries)

en: Size
cs: Velikost

en: Default
cs: Výchozí

en: Small
cs: Malý

en: Fields
cs: Pole

en: Color
cs: Barvy

en: Percentage
cs: Procenta

en: Green
cs: Zelená

en: About
cs: Popis

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.
