Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Size
da: Størrelse

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Fields
da: Felter

en: Color
da: Farve

en: Percentage
da: Procent

en: Green
da: Grøn

en: About
da: Om

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.
