Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Size
de: Größe

en: Default
de: Standard

en: Small
de: Klein

en: Fields
de: Felder

en: Color
de: Farbe

en: Percentage
de: Prozentsatz

en: Green
de: Grün

en: About
de: Über

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: Big
de: Groß

en: Display value
de: Wert anzeigen

en: Size: @size
de: Größe: @size

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: %name: may not be longer than @max characters.
de: %name: darf nicht länger sein als @max Zeichen.

en: Color: @color
de: Farbe: @color
