Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Size
es: Tamaño

en: Default
es: Por defecto

en: Small
es: Pequeño

en: Fields
es: Campos

en: Percentage
es: Porcentaje

en: Green
es: Verde

en: Orange
es: Naranja

en: About
es: Acerca de

en: The maximum length of the field in characters.
es: Longitud máxima del campo en caracteres.

en: Big
es: Grande

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
es: Texto que se mostrará dentro del campo hasta que se escriba un valor. Esta sugerencia es por lo general un valor de muestra o una breve descripción del formato esperado.

en: %name: may not be longer than @max characters.
es: %name: no puede ser mayor que de @max los caracteres.
