Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to et translation catalogue (10 entries)

en: Size
et: Suurus

en: Default
et: Vaikimisi

en: Small
et: Väike

en: Fields
et: Väljad

en: Color
et: Värv

en: Green
et: Roheline

en: About
et: Programmist

en: The maximum length of the field in characters.
et: Välja maksimaalne pikkus sümbolites.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
et: Tekst mida kuvatakse välja sees kuni väärtust hakatakse sisestama. Seda vihjet kasutatakse näiteväärtusena või lühikirjeldusena oodatud formaadist.

en: %name: may not be longer than @max characters.
et: %name: ei tohi olla pikem kui @max märki.
