Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Size
fa: اندازه

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: Fields
fa: فیلدها

en: Color
fa: رنگ

en: Green
fa: سبز

en: Orange
fa: نارنجی

en: About
fa: درباره

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
