Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (11 entries)

en: Size
fi: Koko

en: Default
fi: Oletus

en: Small
fi: Pieni

en: Fields
fi: Kentät

en: Color
fi: Väri

en: Green
fi: Vihreä

en: Orange
fi: Oranssi

en: About
fi: Tietoja

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.
