Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Size
hu: Méret

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Small
hu: Kicsi

en: Fields
hu: Mezők

en: Color
hu: Szín

en: Percentage
hu: Százalék

en: Green
hu: Zöld

en: Orange
hu: Narancs

en: About
hu: Leírás

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.
