Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Size
id: Ukuran

en: Default
id: Bawaan

en: Small
id: Kecil

en: Fields
id: Bidang isian

en: Color
id: Warna

en: Percentage
id: Persentase

en: Green
id: Hijau

en: Orange
id: Oranye

en: About
id: Tentang

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.
