Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Size
ja: サイズ

en: Default
ja: デフォルト

en: Small
ja: 小

en: Fields
ja: フィールド

en: Color
ja: 色

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: Green
ja: グリーン

en: About
ja: アバウト

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。
