Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to lt translation catalogue (12 entries)

en: Size
lt: Dydis

en: Default
lt: Numatytasis

en: Small
lt: Mažas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Color
lt: Spalva

en: Percentage
lt: Procentas

en: Green
lt: Žalia

en: Orange
lt: Oranžinė

en: About
lt: Apie

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.
