Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Size
nl: Grootte

en: Default
nl: Standaard

en: Small
nl: Klein

en: Fields
nl: Velden

en: Color
nl: Kleur

en: Green
nl: Groen

en: Orange
nl: Oranje

en: About
nl: Over

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Big
nl: Groot

en: Display value
nl: Waarde weergeven

en: Size: @size
nl: Grootte: @size

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.
