Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Size
pl: Rozmiar

en: Default
pl: Domyślny

en: Small
pl: Małe

en: Fields
pl: Pola

en: Color
pl: Kolor

en: Percentage
pl: Procenty

en: Green
pl: Zielony

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: About
pl: O stronie

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Big
pl: Duży

en: Display value
pl: Wyświetl wartość

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.
