Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Size
ro: Mărime

en: Default
ro: Implicit

en: Small
ro: Mic

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Color
ro: Culoare

en: Percentage
ro: Procentaj

en: About
ro: Despre

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.
