Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Size
ru: Размер

en: Default
ru: По умолчанию

en: Small
ru: Маленький

en: Fields
ru: Поля

en: Color
ru: Цвет

en: Percentage
ru: Процент

en: Green
ru: Зелёный

en: Orange
ru: Оранжевый

en: About
ru: Информация

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.
