Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Size
sv: Storlek

en: Default
sv: Förvald

en: Small
sv: Liten

en: Fields
sv: Fält

en: Color
sv: Färg

en: Percentage
sv: Procent

en: Green
sv: Grön

en: About
sv: Om

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.
