Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Size
tr: Boyut

en: Default
tr: Varsayılan

en: Small
tr: Küçük

en: Fields
tr: Alanlar

en: Color
tr: Renk

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Green
tr: Yeşil

en: Orange
tr: Turuncu

en: About
tr: Hakkında

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Big
tr: Büyük

en: Display value
tr: Değer göster

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.
