Field CSS Circle (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Size
uk: Розмір

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: Fields
uk: Поля

en: Color
uk: Колір

en: Percentage
uk: Відсотки

en: Green
uk: Зелений

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: About
uk: Про модуль

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Big
uk: Великий

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.
