Field Data (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Type
ja: タイプ

en: Administration
ja: 管理

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Options
ja: オプション

en: All
ja: すべて

en: Unlimited
ja: 無制限

en: View all
ja: 全てを表示

en: Used in
ja: 利用場所

en: Data
ja: データ

en: Reports
ja: レポート

en: Cardinality
ja: カーディナリティ

en: Download CSV
ja: CSVダウンロード

en: Field list
ja: フィールド一覧

en: Number of records
ja: レコード数
