Field Data (1.0.0-alpha10) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Type
de: Typ

en: Administration
de: Verwaltung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Required
de: Erforderlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Options
de: Optionen

en: All
de: Alle

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: View all
de: Alle anzeigen

en: Manage fields
de: Felder verwalten

en: Used in
de: Verwendet in

en: Data
de: Daten

en: Reports
de: Berichte

en: Cardinality
de: Kardinalität

en: Download CSV
de: CSV speichern

en: Bundles
de: Subtypen

en: Number of fields
de: Anzahl der Felder

en: Field list
de: Feldliste

en: Number of records
de: Anzahl der Einträge
